NOWA KIA XCEED

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą pojazdów salonu KIA we Wrocławiu / Długołęce. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w naszym salonie KIA i serwisie od poniedziałku do soboty.

Specyfikacja

NOWA KIA XCEED

Sportowy, miejski crossover jako alternatywa dla typowych SUV-ów
Nowa Kia XCeed – charakteryzująca się stylowym, wyrazistym i nowoczesnym designem – stanowi alternatywę dla tradycyjnych modeli typu SUV. Samochód został zaprojektowany w europejskim centrum designu marki Kia we Frankfurcie w Niemczech, pod kierownictwem Gregory’ego Guillaume’a – wiceprezesa ds. designu w Kia Motors Europe.

„Gdy zaczęliśmy projektować nową rodzinę modeli Ceed, nie przewidywaliśmy wśród nich crossovera” – wyjaśnia Guillaume. „Ale kiedy opracowaliśmy wygląd pozostałych wersji nadwoziowych z tej serii, zdaliśmy sobie sprawę, że crossover mógłby oddać emocje i sportowy charakter ProCeeda, jednocześnie oferując coś nowego. Miejski crossover wydawał się idealnie pasować do tej wizji”.

Kia XCeed prezentuje się bardziej dynamicznie niż jej wyżsi rywale i jednocześnie oferuje zupełnie inne nadwozie niż pozostałe modele z rodziny Ceeda. Jedynymi elementami nadwozia, które zostały wykorzystane z pięciodrzwiowego hatchbacka są przednie drzwi.

Z profilu uwagę przykuwa długa maska, której linia płynnie przechodzi w linię wyznaczoną przez przednie słupki, co nadaje XCeedowi sportową sylwetkę z przysadzistym tyłem. O ile rozstaw osi – wynoszący 2.650 mm – jest taki sam, jak w przypadku innych modeli z rodziny Ceeda, o tyle przedni i tylny zwis w Kia XCeed zostały nieznacznie przedłużone w porównaniu do zwisów pięciodrzwiowego hatchbacka – o 25 mm z przodu (do 905 mm) i o 60 mm z tyłu (do 840 mm).

Mocno pochylona pokrywa bagażnika, sprawia, że XCeed widziany od tyłu przypomina sportowe fastbacki. Krawędź bagażnika znajduje się przy tym o 60 mm wyższej niż w hatchbacku. Kia XCeed będzie dostępna, do wyboru, z 16- lub 18-calowymi obręczami kół z lekkich stopów, z oponami w rozmiarze – odpowiednio – 205/60 R16 lub 235/45 R18 zapewniającymi bardzo dobrą przyczepność.

Podwyższone nadwozie XCeeda sprawia, że CUV prezentuje się równie okazale, jak pozostałe SUV-y marki. Prześwit CUV-a wynosi 172 mm przy kołach 16-calowych i 184 mm w wypadku kół 18-calowych, a to już o 44 mm więcej niż w pięciodrzwiowym Ceedzie. Nakładki na nadkolach i progach oraz srebrne relingi dachowe nadają autu wygląd typowy dla SUV-ów. Podobnie jak metalizowana atrapa osłony podwozia w tylnym zderzaku.

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia materiału video przegotowanego przez zaprzyjaźnionego youtubera Piotra Karolewskiego znanego wcześniej jako “Skodziarz Testuje”