Kia XCeed zdobywa tytuł Red Dot 2020 w kategorii „Product Design”

Kia XCeed zdobywa tytuł Red Dot 2020 w kategorii „Product Design”

XCeed – najnowszy miejski crossover marki Kia – zdobył wyróżnienie za design w prestiżowym konkursie Red Dot. Tytuł w kategorii „Product Design dla XCeeda sprawia, że crossover jest już czwartym modelem z rodziny Ceed, który został nim uhonorowany. Nagroda dla XCeeda to już 25 wyróżnienie w tym konkursie dla aut marki Kia od 2009 roku. W ubiegłym roku triumfowały Ceed, Ceed kombi i ProCeed.

 

– duże wyróżnienie za design dla nowego miejskiego crossovera marki Kia

– wszystkie cztery modele z rodziny Ceed uhonorowano nagrodami w konkursie Red Dot

– od 2009 roku modele marki Kia zdobyły w sumie aż 25 nagród Red Dot

 

Karim Habib, szef Kia Design Center, powiedział: „Kia stale doskonali nie tylko design, ale również jakość samochodów. Dążymy do tego, aby coraz bardziej fascynowały nabywców. Kia XCeed świetnie wpisuje się w tę wizję. Jestem bardzo dumny z tego, że wysiłki naszych stylistów doceniają klienci na całym świecie”.

 

To już druga ważna nagroda za design dla XCeeda i wszystkich modeli z rodziny Ceed. Na początku roku nowy miejski crossover zdobył wyróżnienie w konkursie iF Award. W 2019 roku XCeed otrzymał również prestiżową „Złotą Kierownicę” w Niemczech i zdobył tytuł w kategorii „Urban Car” w konkursie Women’s World Car of the Year. W Polsce w plebiscycie Auto Lider 2020  XCeed zdobył tytuł „Samochód Kompaktowy Roku” natomiast w konkursie The Best of Moto został „Najbardziej praktycznym modelem roku”. XCeed zwyciężył także w polskiej edycji Car of The Year 2020.

 

Kia XCeed

Kia XCeed, nowy miejski crossover marki Kia, łączy funkcjonalność kompaktowego SUV-a z dynamiczną sylwetką i precyzją prowadzenia hatchbacka. Model ten odpowiada na rosnące zapotrzebowanie europejskich nabywców na auta, które oferują więcej emocji i dynamiki niż samochody typu SUV zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości jezdnych.

 

XCeed został zaprojektowany jako alternatywa dla klasycznych kompaktowych SUV-ów i zapewnia porównywalną przestronność wnętrza oraz wielkość bagażnika. W porównaniu z

SUV-ami oferuje zdecydowanie bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy oraz gwarantuje większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania. Wygodna pozycja za kierownicą XCeeda bardziej przypomina tę znaną z tradycyjnych hatchbacków.

 

Samochód jest oferowany wyłącznie w Europie i został zaprojektowany w europejskim studiu projektowym Kia Motors we Frankfurcie nad Menem. Nowy crossover trafił do sprzedaży w drugiej połowie 2019 roku i, jak dotychczas, znalazł ponad 20.000 nabywców. Nowa wersja ze zelektryfikowanym zespołem napędowym – XCeed Plug-in Hybrid – debiutowała w pierwszym kwartale 2020 roku.

O konkursie Red Dot

Nagrody Red Dot są przyznawane w trzech kategoriach (Product Design, Brands & Communication oraz Design Concept). W skład jury wchodzi 40 niezależnych stylistów, profesorów akademii sztuk pięknych i dziennikarzy z całego świata, którzy co roku oceniają najlepsze nowe produkty z różnych branż. Zgłoszenia są oceniane pod względem innowacyjności, funkcjonalności i ekologii. W 2020 r. do udziału w konkursie zgłoszono ponad 6.500 produktów z 60 krajów świata.

 

Konkurs Red Dot, którego pierwsza edycja odbyła się w 1955 roku, został stworzony przez Centrum Designu Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów, w których ocenia się design.