GAM Dealer Kia Długołęka - Zumi
GAM Dealer Kia Długołęka - Youtube
GAM Dealer Kia Długołęka - Google+
GAM Dealer Kia Długołęka - Facebook

Dealer Kia Wrocław / Długołęka

Red Dot Awards 2017

KIA otrzymała aż trzy wyróżnienia za design Optimy Kombi, Niro oraz Rio, w prestiżowym Red Dot Awards 2017. Otrzymała również nagrodę "Best of the Best" dla Optimy Kombi!
            Zdobywając trzy cenne wyróżnienia Red Dot Awards 2017, Kia zatriumfowała w tym konkursie po raz kolejny. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostały tym razem modele: Kia Optima, hybrydowy crossover Niro oraz nowa Kia Rio. Za przełomowy wprost design Optimie Kombi przypadł tytuł ‘Best of the Best’ (Najlepszy z najlepszych), Kia Niro natomiast wyróżniona została za wyjątkową dbałość o szczegóły stylizacji i wykonania. Optima Kombi jest godnym kontynuatorem sukcesu poprzednika – czyli sedana, który nagrodę ‘Best of the Best’ uzyskał w roku 2016. To potrójne zwycięstwo jest dopełnieniem passy sukcesu marki Kia, która zgromadziła imponującą kolekcję 18 wyróżnień Red Dot Awards od roku 2009. Dzisiejsze nagrody niejako ‘podążają śladem’ trzykrotnego triumfu Kia w konkurencji iF Design Award w lutym bieżącego roku.
 

„Design modeli uhonorowanych Red Dot Award to wynik ścisłej współpracy naszych studiów projektowych w Korei, Niemczech i USA. Nasz globalny team projektowy ma wszelkie prawa do dumy z tego potrójnego zwycięstwa, które stanowi o jakości designu Kia – powiedział Peter Schreyer, Prezydent i Główny Projektant Kia Motors Corporation „Fakt zdobycia nagrody Red Dot ‘Best of the Best’ po raz trzeci z rzędu to najlepszy dowód utrzymania najwyższych standardów naszego designu”, dodał.
 
Red Dot Awards 2017: ponad 5500 produktów zgłoszonych z 54 krajów świata
Od czasu ich ustanowienia w roku 1955 przez Design Centre of North Rhine-Westphalia – doroczne wyróżnienia ‘Red Dot Award’ stały się symbolem jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W skład konkursowego jury wchodzi 39 niezależnych specjalistów i profesorów w dziedzinie designu oraz dziennikarzy branżowych z całego świata. Nagrody ‘Red Dot Awards’ przyznawane są w trzech dyscyplinach (Product Design – design produktu, Communication Design – design kanałów komunikacji i Design Concept – koncepcja designu) ocenianych wg takich kryteriów jak stopień innowacyjności, jakość, funkcjonalność czy ekonomia. Do rywalizacji w 2017 roku stanęło ponad 5500 produktów i rozwiązań innowacyjnych zgłoszonych przez firmy z 54 krajów świata.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień Red Dot Awards przewidziana jest na 3 lipca 2017 roku w Aalto Theater Essen – gmachu opery wg projektu Alvara Aalto.
 
 
 
źródło: www.kia.com